Turcomoney Ağustos 2015 köşemden / Medikal Turizm ve Sağlık Yatırımında, Yükselen Ülke: ÇİN

Medikal Turizm ve Sağlık Yatırımında, Yükselen Ülke: ÇİN

Asya ve Pasifik bölgesinde artan sağlık harcamaları, sağlık sektörü yatırımlarında hızlı bir büyümeye sebep oldu. Nüfusun giderek yaşlanması, sağlık tedavilerindeki yetersiz yatırımlar ve ülkenin koymuş olduğu2020 sağlık program hedefi, sektörün yatırım ihtiyacını hızlandırdı.

İlaç, biyo teknoloji, tıbbi cihazlar, teknolojik giyilebilir sağlık cihazları ve mobil sağlık hizmetlerinde yabancı yatırımcılar için kaçırılmayacak fırsatlar, yatırımları bekliyor.

Bir yandan tüm bu fırsatlar ve bir yandan Asya Pasifik’te büyüyen medikal turizm hizmeti alan hastalar sayesinde, tüm yatırımcı ve sektör temsilcilerini bir araya getirecek Asya Pasifik Dünya Medikal Turizm Kongresi düzenleniyor.

SAĞLIK KONGRESİ, KASIM AYINDA DÜZENLENECEK

Dünya Medikal Turizm Derneği’nin organize ettiği kongre, 14-16 Kasım 2015 Guilin, Çin‘de düzenlenecek. Kongrede Asya ve Pasifik bölgesindeki sağlık yatırımcıları, medikal turizm temsilcileri ve yatırım fırsatları ile tanışmak için tüm yabancı yatırımcılar bi raraya gelecek.

Pazar fırsatlarını öğrenmek ve sektör temsilcileri ile tanışmak için ideal bir kongre. Dünya ve kıtasal medikal turizm kongrelerinde ülke olarak yer almamızın öneminden birçok yazımda bahsetmiştim. Ülkemizin ekonomik kalkınma politikasında yer alan sağlık turizminin geliştirilmesi gerekiyor. Bunun için üretilen projelerin artık süratle hayata geçirilmesi şart. Projeleri uygulamaya geçirmediğimiz takdirde, bu alandaki fırsatları yakalamadığımız sürece ülke olarak hedefimize ulaşmamız zorlaşacak.

Birçok sektörde olduğu gibi sağlık sektöründe de büyüme fırsatı ve yatırım imkanı, Çin pazarında mevcut. Yani Çin, Türkiye’nin sağlık sektöründe sahip olduğu deneyime ve yatırıma ihtiyaç duyuyor. Dolayısıyla bu dev pazarda söz sahibi olabilmemizi dilerim.

Sağlıcakla kalın,

Selin’ den